Aktualności

woj. mazowieckie

Medica Düsseldorf 2018
16 listopada 2018

W dniach 12-15.11.2018 r. Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia wystawił swoje stoisko na największych w Europie targach medycznych “Medica Dusseldorf 2018” – https://www.medica.de

Targi MEDICA w Düsseldorfie to największe i najważniejsze w branży medycznej targi na świecie, które tematycznie obejmują wszystkie sektory szpitalnej opieki medycznej. To światowe forum medycyny, które co roku prezentuje pełne spektrum opieki ambulatoryjnej i szpitalnej począwszy od techniki laboratoryjnej i diagnostycznej do innowacyjnych rozwiązań medycznych. Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia wystawił swoje stoisko w sekcji polskiej wraz z projektami i firmami promowanymi przez Polską Agencje Przedsiębiorczości. W tegorocznym wydarzeniu branżowym w Düsseldorfie uczestniczyło ponad 5100 wystawców z 66 krajów i ponad 123 000 odwiedzających ze 130 krajów.

Na stoisku zaprezentowaliśmy miedzy innymi rozwiązanie kamizelkowe opracowane w ramach projektu: “Nomed-AF – nieinwazyjny monitoring we wczesnym wykrywaniu niemego migotania przedsionków (AF)”, finansowanego przez NCBIR w ramach programu STRATEGMED II.

Projekt jest realizowany przez konsorcjum: Kardio-Med Silesia (Lider), GUMED, WUM, UJ-CM, PUM, ITAM i firmę Comarch Healthcare. W ramach projektu zostało opracowane rozwiązanie do długotrwałego, nieinwazyjnego, ciągłego (30 dniowego) zapisu EKG. Opracowane przez konsorcjum rozwiązanie posłużyło do przebadania grupy 3 tyś osób w Polsce w wieku powyżej 65 roku życia (bez górnej granicy wiekowej) pod kątem przesiewowego wykrywania migotania przedsionków. Na chwilę obecną stworzone rozwiązanie kamizelkowe przeszło pozytywnie certyfikację CE, czyli jest dopuszczone jako certyfikowane urządzenie medyczne.

Więcej informacji o systemie Nomed-AF na stronie: www.nomed-af.eu